İletişim

Küreselleşen dünyada modern standartların kurumsal alanda beraberinde getirdiği önemli ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Özellikle ürünlerin çok daha geniş bir yelpazede ve küresel boyutta tüketiciye ulaştırılabilmesi amacı ile ihracat ön plana çıkıyor. Ancak ülkeler arasındaki gümrük anlaşmaları veya kuralları gibi pek çok faktör dolayısıyla işletmelerin hem ihracat hem de ithalat işlemlerinde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmelerine neden oluyor.

Modern Türkiye’de ithalat ve ihracat hacmi her geçen gün sektörlere göre değişkenlik gösteriyor olsa da büyük bir hızla artışlar göstererek, çok daha geniş bir işlem hacmine ulaşıyor.

Türkiye’de kurumsal hizmetler çerçevesinde yurtdışına ürün gönderimi veya yurtdışından ürün çekimi için gümrüklerde sorunlarla karşı karşıya kalınmaması adına profesyonel gümrük danışmanı destek hizmetleri sunuluyor. Bir ürünün yurtdışına çıkışı veya ülkeye girişi sırasında evraksal sorunlar başta olmak üzere gümrükte yaşayacağı tüm sorunlar dolayısıyla gecikme yaşaması kurumsal açıdan önemli zararların oluşmasına neden olabiliyor.

İthalatta veya ihracatta ürünlerin gümrükte takılmaması açısından kesinlikle profesyonel gümrük danışmanı desteği alınması gerekiyor. Fizibilite çalışmalarından, ürün giriş-çıkış işlemlerinin ve evraklarının kurallar çerçevesinde hazırlanması ve gümrük vergisi, teminat ve harçların hesaplanarak toplam maliyetin hesaplandırılması gerçekleştirilebiliyor.

Türkiye’de hızlı gümrükleme, etkin gümrükleme ve uygun maliyet gümrükleme gibi pek çok kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışı nedeni ile sektörel açıdan lider markalardan birisi haline gelen Ercan Gümrükleme her zaman yanınızda.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım
Telefon WhatsApp Harita E-posta