İletişim

Cep telefonu, fotoğraf makineleri, dizüstü bilgisayarlar, süs eşyaları ve kişisel eşyalar havalimanlarında her gün binlerce yolcu tarafından gerçekleştirilen yolculuklar esnasında unutulabiliyor. Uzun süre havalimanında bekletilen bu tür eşyalar sahipleri tarafından alınmadığı zaman ihale yöntemi ile satışa çıkartılıyor.

Gümrükteki Ürünler de Satılabiliyor

Yurt dışından gelecek olan fakat faturasız olduğu için sipariş edilen kişi tarafından gümrükten çıkartılamayan ürünler yine aynı yöntemler uygulanarak ihale yoluyla satılabiliyor. İhaleyi kazananlar bu ürünleri alan firmalar tarafından uygun fiyatlı olarak halka satılıyor.

Bu tür ürünlerin satışını yapmakta olan Fatih Cerrahpaşa’da dükkan sahibi Lokman Şat, fiyatların oldukça düşük olduğunu ve bu sebeple bu tür ürünlerin herkes tarafından ilgi gördüğünü söylüyor. Satışa sunulduktan sonra ürünlerin hızlı bir şekilde tükendiğini söyleyen Lokman Şat, “Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yapılan ihalelerde yer almaya çalışıyoruz. Faturasız olan ürünlerin de ihalelerine giriyoruz ve uygun fiyatlar ile satışa sunuyoruz. Yoğun ilgi ve talep ürünlerin tükenmesine sebep oluyor.” şeklinde konuşuyor.

Yoğun Talep Stokların Tükenmesine Yol Açıyor

En çok elektronik cihazlara ilgi olduğunu söyleyen Şat, dizüstü bir bilgisayarın bile 200 TL gibi uygun bir fiyattan satılabildiğini söylüyor. Giyim eşyalarında %70’e kadar indirim yaptıklarını söyleyen Şat, mağazalarda 700 ile 800 TL fiyat aralığında satılan orjinal markalı gözlükleri 50-60 TL gibi uygun fiyatlardan sattıklarını söylüyor.

Alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar ise fiyatların uygun olmasından dolayı birden fazla ürün alarak stokların tükenmesine sebep oluyorlar.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım
Telefon WhatsApp Harita E-posta