İletişim

Türkiye’de ithalat yapmayı düşünen ithalatçıların bu kararı almadan önce hazırladığımız bu yazı göz atmalarını tavsiye ediyoruz. İthalatın püf noktaları ve pazar analizinin nasıl yapılacağı konusunda aklınızda soru işaretleri var ise bu yazımıza göz atabilirsiniz.

İç Piyasada Pazar İncelemesi

İthal eşyanın iç piyasadaki ticareti yapılırken, hedeflenen müşterilerin istek ve ihtiyaçlarının bilinmesi her zaman önemlidir. İthal etmeyi düşündüğünüz malın iç pazardaki satılabilirlik ve fizibilitesini sağlamak gereklidir.

Rakip Mallar Neler?

Rakip mal olarak nitelendirilen malların pazardaki edindiği yeri, kalitesi, dağıtım şekli, fiyatı, ambalajı ve müşteri hizmetleri gibi özellikleri titiz bir şekilde analiz edilmelidir.

Mevcut Müşteri Potansiyeli ve Rakipler

Mevcut müşteriler hakkında gerekli bilgileri topladıktan sonra rakipler hakkında da detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Rakiplerin kim oldukları, hangi bölgede oldukları satın alım şekilleri ve stratejileri bu noktada önemli bir rol oynamaktadır.

Maliyet

İthal eşyanın ülkeye girişindeki maliyeti hesaplanmalıdır. Mal bedeli ile birlikte ödenmesi mecburi olan vergiler ve ek mali yükümlülükler ortaya çıkartılmalıdır. Bu araştırmalar sonrasında ürünün maliyeti belirlenmelidir.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım
Telefon WhatsApp Harita E-posta